2021-2022 Promosyon Ürünleri Kampanyalarını Kaçırmayın        HEMEN İNCELE
Ankarada Matbaa

Matbaa Baskı

Matbaa Baskı

Matbaa Baskı terimi, yerel halkın günlük konuşmalarında düzenli olarak kullandığı bir terimdir. Uzun yıllardır dilimizde olan Matbaa Baskı terimi, sakinlerin günlük yaşamlarında ve sosyal medyada kullandıkları kelimelerden biri olarak öne çıkıyor. Türk Dil Kurumu’na (TDK) göre çeşitli anlamlar taşıyan Matbaa Baskı terimi, Türkçe’de tek başına veya diğer tamlamalarla birlikte kullanılabilir. “Baskı terimi ne anlama geliyor?” sorularına çözüm arayanlar. ve “TDK‘ya göre ne anlama geliyor? Peki matbaa kelimesinin kökeni nedir, kaç anlamı vardır ve anlamı nedir?

Online matbaa

İnsanlar, geleceğe mesaj iletmek için tarih boyunca çeşitli yöntemler kullanmışlardır.Bunlardan bir taneside Matbaa Baskı dır. Bunu mağara duvarlarına, taş tabletlere, heykellere ve çeşitli başka araçlara resimler çizerek başardılar. Bu sayede geçmişte yaşayan insanlardan bazı tarihi bilgiler edindik. Daha fazla bilgi kayboldu veya henüz ortaya çıkmadı. Bununla birlikte, insanlar matbaadan gelecek nesillere bilgi aktarmak, öğrenmeyi teşvik etmek, tarihi kayıtları tutmak ve daha pek çok şey gibi sayısız fayda elde etmişlerdir.

Çin’de M.S. İlk matbaa 593 yılında yapılmıştır. Dönemin Çinlileri mermer kabartmalardan çeşitli şekiller yapmış ve harflerin üst üste gelmesi için ıslak kağıtla bastırmıştır. Mürekkep uygulaması ile kağıda aktarıldılar. Tahta kalıpları kesip mürekkep ekledikten sonra kağıda baskı yaptılar. O zamandan beri, Uygur matbaasında kanıt ve kazıların yanı sıra Mısır’da oymalı ahşap kalıpların kanıtları keşfedildi. Yazı, dokuzuncu yüzyılda Arapça el yazmalarıyla başladı. Bunu takiben Avrupa’ya yayılmaya başlamış ve 1450’de kalıp baskı yönteminde ilerleme kaydedildiği için Almanya’da metal harfler oluşmuştur.

 

Matbaa Baskı

Matbaa Baskı: Kağıt, deri ve kumaş gibi malzemelere benzersiz bir tarzda metin, resim veya şekiller basan ve birçok kopyanın oluşturulmasına izin veren bir makine veya yöntem. Bazen “baskı makinesi” olarak da bilinen “matbaa” terimi Arapça kökenlidir.

Matbaa, insanlık tarihinin en önemli yeniliklerinden biri olarak kabul edilir. Matbaa Johannes Gutenberg tarafından icat edildi. Matbaa Baskı makinesi, kağıt, deri veya kumaş gibi malzemeler üzerine kelime, resim ve şekillerin basılmasını ve çoğaltılmasını sağlayan bir makinedir.

Son yıllarda kağıt üzerine baskılı tüm ofset matbaa baskı ve promosyon ürünlerinin üretiminde uzmanlaşmış, özellikle not defterleri, küp defterler, kataloglar ve dergiler basımına odaklanan lider ofset baskı ve reklam ajansı firması olarak ortaya çıkmıştır. Ankara ofset ve Ankara ofset Baskı, son teknoloji ofset baskı öncesi ve ofset sonrası baskı teknolojisi ve ekipmanları ile donatılmıştır. Ankara matbaa üretiminde;

Basım malzemeleri arasında bir katalog, bir el ilanı, bir broşür, bir kartvizit, bir karton çanta, bir bloknot, bir küp bloknot, bir cep dosyası ve bir Dergi baskı bulunur.Ankara matbaa ve Ankara matbaa firması olarak en iyi, en hızlı ve en kaliteli Matbaa Baskı ve baskı hizmetlerini, yetenekli grafik tasarım ekibimizin hizmetleri ile müşterilerimize kusursuz hizmet sunmak için sunuyoruz.

Ofset matbaa

Matbaa Baskı Tartıştığımız seçenekler arasında en kaliteli tasarımı ortaya çıkaran stratejidir. Mürekkep ve su bazlı önlemler alarak bu yaklaşım birbiriyle birleşmez. Baskı öncesi kalıp hazırlanır. Kalıp alanı düzdür. Kaplama için bir emülsiyon tabakası kullanılır. Bu katman mürekkebi yerinde tutar. Aynı anda su verilerek sıkılmayan tüm bölgenin su tutması sağlanır. Kalıp içerisindeki mürekkep yüzeyleri Matbaa Baskı için kullanılmaktadır. CTP olarak da bilinen kalıba maruz bırakma artık bilgisayarlar kullanılarak gerçekleştiriliyor.

Matbaa Baskı makinesi ayrıca kalıp, battaniye ve baskı silindiri gibi bileşenlere sahiptir. Kalıp döner ve mürekkep ile su silindirleri birbirine dolanır.Kauçuğun etrafına bir battaniye yerleştirilir. Kauçuk, basılacak malzeme ile temas ettiği andan itibaren sonuç vermeye başlar. Yapılandırılmış baskıda da çok kullanılır.

Tipo baskı

Tipo baskı İki silindirli metal bir makinedir. Kalıp yapım sürecinde metal harfler kullanılmaktadır. Bu mektuplar toplandı. Metin oluşturma, zaman alan bir süreçtir. İki silindirli iki silindirli bir makinedir: bir kalıp ve bir baskı silindiri. Kalıp üzerine yazılan yazılar kağıda aktarılmak üzere sigortalıdır. Kalıptan yüksek olan kısımlar mürekkeple boyanır. Alt hazne ise mürekkeple temas etmez ve baskı için kullanılır. Deseni incelediğinizde resmin ters döndüğünü göreceksiniz. Bu teknoloji, bugün baskı işinde sınırlı bir kapasitede de olsa hala kullanılmaktadır.

Serigrafi, kumaşa renk uygulamak için bir tekniktir. Bu yöntem, Rakle olarak bilinen dikdörtgen bir form kullanır. Hem yoğun, seri işçilik hem de küçük baskı projeleri için uygundur. Elek bezinin açıkta kalan kısmından kumaşa boya sürülerek yapılır. Günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır ve bu yaklaşımı iyi bilen ustalarla olağanüstü sonuçlar elde etmek mümkündür. Ayrıca ceket, şapka, gözlük gibi çeşitli promosyon ürünlerinin üzerine baskı tekniklerinde de kullanılmaktadır.

Matbaa ofset baskı aşamaları

Online baskı işlemlerinde Matbaa Baskı tekniği en popüler hale geldi. Peki Matbaa Baskı makinelerinin kaç adımı var?

 

  1. Baskı öncesi tasarım ve kalıp prosedürleri tamamlanmalıdır. Bu amaçla grafik tasarım yöntemlerini ve CTP kalıplarını saymak mümkündür.

     

  2. Baskı aşaması için çeşitli kalıplar alınır ve uygun makine ünitesine yapıştırılır. Boyalar yapılacak işin boyutuna göre makine haznesine aktarılır. Baskı masterları bir yandan makineyi çalıştırır ve kontrol eder.

     

  3. Baskı sonrası oluşan ürüne durumuna göre müdahale edilir. Karıştırma, selofan kaplama, kapatma, dikme ve katlama, çeşitli ürünlerde kullanılan tekniklerdir.

Dijital matbaa

Dijital baskı Bilgisayarda yapılan veya bilgisayar uygulamaları kullanılarak bilgisayara yüklenen bir baskıdır. Örneğin bir görselin veya farklı bir tasarımın bilgisayara taşınması, tasarımın devam ettirilmesine ve modern baskı teknolojisi kullanılarak kağıda basılmasına olanak tanır. Her ebatta üretilebilmesi ve yüksek baskı kalitesine sahip olması nedeniyle son yıllarda popüler olmuştur. Bununla birlikte, baskı süreçleri ve teknolojisi her zaman gelişiyor ve gelecekte bizi yeni ve farklı bir araştırma bekliyor olabilir.

Ankara matbaacılık

Ankara matbaacılık tüm Matbaa Baskı ve Matbaa Baskı ürünlerini tek bir kaynaktan düşük maliyetle sipariş edebileceğiniz çevrimiçi bir baskı işletmesidir. Ankara matbaacılık olarak teknoloji ile gelişen ve değişen iş sektörünün matbaa taleplerine eski çözümler yerine yeni nesil çözümler sunuyoruz. Kapılarımızı açtığımız günden bu yana müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermeye çalıştık. Bu bilgi birikiminin sonucu olarak Türkiye’nin en popüler markalarından biriyiz.

Sektör veya büyüklük ne olursa olsun, tüm işletmeler Matbaa Baskı ve baskı malzemelerine ihtiyaç duyar. Firma olarak müşterilerimizin baskı ihtiyaçları için en yüksek hizmet kalitesinin yanı sıra rekabetçi maliyetler ve yüksek kalitede baskı sağlamak için çalışıyoruz. Kartvizit, el ilanıbroşür, davetiye, ruloetiket, magnet, roll-up, poster, takvim ve 50’den fazla ürün çeşidini uygun fiyata alabileceğiniz online baskı firması Ankara matbaa sizi bekliyor.

Matbaa Ankara Online Baskı Hizmetinin Faydaları Uzun yıllardır kullanılan geleneksel baskı prosedürleri zaman alıcı ve emek yoğundur. Uzun yıllar boyunca geleneksel matbaalarda sipariş verme, basım ve teslimat prosedürleri, baskı kalitesi, dalgalı/şeffaf olmayan baskı fiyatları gibi çeşitli zorluklar kuruluşların mağdur olmasına neden olmuştur. Artık tüm Matbaa Baskı taleplerinizi, müşteri memnuniyetini ve düşük fiyatlandırmayı garanti eden Ankara matbaacılık ile karşılayabilirsiniz. Basım işinde dolaşıp istediğiniz basılı ürüne fiyat almak yerine Matbaa Ankara sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Geniş Bir Baskı Ürün Yelpazemiz Vardır Matbaa reklam, bir şirketin başarısına katkıda bulunan en önemli unsurlardan biridir. Öte yandan matbaa ürünleri, bu ana unsura reklam, pazarlama ve marka imajı dahil olmak üzere çeşitli şekillerde yardımcı olur. Sonuç olarak, her sektördeki her kuruluş tarafından baskı ürünlerine ihtiyaç duyulmaktadır.Ankara matbaacılık olarak matbaa sektöründe işletmelerin hedeflerine en verimli, kaliteli ve En ucuz matbaa şekilde ulaşmalarına yardımcı olmak için çalışıyoruz.Ankara matbaa aklınıza gelebilecek hemen hemen her ürüne baskı yapabileceğiniz Türkiye’nin en büyük online matbaası olarak hizmet vermektedir.

icon
icon3
icon
icon4
icon
KM-85 Kristal Masa Seti ürün resim

Bu Ürün Dikkatinizi Çekebilir!

KM-85 Kristal Masa Seti

Hemen Teklif İsteyin

×
Yardıma Mı İhtiyacınız Var?

Müşteri Hizmetleri Temsilcilerimi Size Destek Vermek İçin Hazır!

whatsapp icon