2021-2022 Promosyon Ürünleri Kampanyalarını Kaçırmayın        HEMEN İNCELE
Ankarada Matbaa

Antetli kağıt baskı

Antetli kağıt baskı

Şirketler her geçen gün daha rekabetçi hale geliyor. Bu savaş sadece kar marjlarını genişletmekle değil, aynı zamanda marka bilinirliğini artırmakla da ilgilidir. Bu rekabet, reklamlar, broşür dağıtımı ve markayı daha görünür kılma çabalarıyla sonuçlanmıştır.

Marka bilinirliğini artırmanın bir diğer yöntemi de antetli kağıt kullanmaktır. Peki, Antetli kağıt baskı tam olarak nedir ve antetli kağıt tam olarak nedir?

Antetli kağıt basımı

Antetli kağıt terimi Fransızcadan türetilmiştir ve “başlık” anlamına gelir. Antetli kağıtlar, firma tarafından açıkça yapılmış kurumsal logo ve diğer bilgileri içeren sayfalardır. Antetli kağıt baskı nın sol veya sağ üst yarısında normalde bir logo ve şirket adı bulunur. Ayrıca iletişim bilgileri ve diğer detaylar yazının alt kısmında yer almaktadır.

Bu yazışma belgeleri, işletmeler için büyük bir itibar kaynağıdır. Antet kağıdı ile ilişki kuran firma, kağıdın hitap ettiği kişi veya kurumun saygısını kazanır. Prestij kaynağı olarak görülen a4 Antet kağıdı ile aynı zamanda üst kısmındaki logo sayesinde markanın hatırlanmasına da yardımcı oluyor.

Genel olarak, bireyler marka isimlerinden ziyade marka logolarını hatırlarlar. Markalar genellikle logo tasarımına yüksek değer verir. Logo önemlidir çünkü insanların onu hatırlamasına yardımcı olur ve marka bilinirliğini artırır. Sonuç olarak logolu antetli kağıt bu konuda firmaya değer katmaktadır. Uzun süredir kullanımda olan antetli kağıtlar basit bir forma sahip ancak etkisi büyük.

Bu etkinin bir sonucu olarak kurum, tanıtımını hem geliştirir hem de genişletir. Antetli kağıt baskı temel bir mal olmasına rağmen, kullanmadan veya satın almadan önce birçok faktör ele alınmalıdır. Antetli kağıt siparişi verirken, işletmeler daha saygın üreticilerle bağlantı kurmalıdır.

Antetli kağıt baskı

Günümüzün küreselleşen ortamında, işletmeler ve kuruluşlar, iletişimlerini tutarlı bir seviyede tutmak için çeşitli uygulamalar kullanmaktadır. Bu uygulamalar, tarafların hem bürokratik işlemlerde hem de şirket içi işlemlerde bir dizi yönergeye uymalarına olanak tanır. Firma aracılığıyla vize almak isteyen herkes, şirketin antetli kağıdına dilekçe vermelidir.

Antetli kağıt baskı, bir kuruma davetiye gönderilirken tekrar kullanılır. Üniversitelerin öğrenci kabul sürecinde, kişinin bağlı olduğu kurumun antetli kağıdına tavsiye mektubu basılması zorunludur. Bu tür özel dokümantasyon, şirket içi iletişim ve sözleşmeler düşünüldüğünde, iş markasını betimleyen düzenli, kurallara uygun Antet kağıt ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

Bir firmanın rakipleri ve ortakları arasında pazardaki kesin konumu, şirketin performansı ve hedefi hakkında bilgi verir. Kurumsallığa önem veren kuruluşlar, daha fazla tanınma elde etmede her zaman başarılıdır. Sonuç olarak kurumsal tavrınızı ortaya koymak ve kurumunuzu en iyi şekilde konumlandırmak için etkili bir kurumsal tasarıma sahip olmalısınız.

Örnek bir Antetli kağıt baskı, sonradan düşünülerek değil, bir gereklilik olarak çekici bir iş tasarımına dahil edilmelidir. Organizasyonlar arasındaki rekabet hem psikolojik hem de fiziksel olarak şiddetli olduğundan, bu tür şeylerle verimli bir şekilde başa çıkmak çok önemlidir.

Antet kağıdı nasıl hazırlanır

Antetli kağıtlar temel bir ürün gibi görünse de tasarım süreçlerini inceleyen kuruluşlar diğerlerinden daha fazla tercih edilmektedir. Göze daha çok hitap eden tasarımlar kadar özel olarak üretilmiş tasarımlar da insanların algılarında küçük bir fark yaratabilir. Antet kağıdı nın değerini bilen firmalar bu yolda ilerliyor.Bu deneylerin bir sonucu olarak, Antetli kağıt baskı oluşturmak için çeşitli standartlar geliştirilmiştir.

  1. a4 Antetli kağıtlar üretirken kağıdın tasarımı en önemli husustur. Tasarımdaki hatalar şirketin itibarını olumsuz etkileyebilir. a4 Antetli kağıtlar tasarımda basit ve minimalist olmalıdır. Kağıt üzerinde gereksiz göz alıcı unsurlar olmamalıdır. Bu şekilde oluşturulan tasarımlar daha etkilidir.
  2. Yazı tipleri ve renkler de uyulması gereken bir diğer kriterdir. Kurumsal kimliğin ve marka kimliğinin zedelenmemesi için kullanılan renkler şirketin renk paletini tamamlamalıdır. Üretilen mallar üzerinde yapılan psikolojik araştırmalara göre logo ve renklerin seçilmesi avantajlıdır.
  3. Akılda tutulması gereken bir diğer tasarım ipucu, logo boyutunun doğru olduğundan emin olmaktır. Antetli kağıt baskı üzerinde görsele yer verilmesinden ve gereğinden büyük logo boyutunun kullanılmasından, basit tasarım yaklaşımından saptıkları için kaçınılmalıdır.
  4. İşletmeler için kritik öneme sahip olan iletişim bilgilerinin okunaklı bir şekilde yazılması ve çerçeve içine alınması tasarımı görsel olarak daha çekici kılmaktadır. Antetli kağıt bordürlerinin tasarımı da son derece önemlidir. Kenar boşlukları, göze zarar verecek asimetrik kenar boşlukları olmadan tasarıma uygun olarak yapılmalıdır.
  5. Antetli kağıt oluştururken en belirgin zorluk benzersizliktir. Eşsiz tasarımlı kağıtlar daha fazla dikkat çeker ve daha kaliteli görünür. Diğer firmalardan farklı bir yapıda yapılan kağıtlar, Antetli kağıt baskı yönergeleri kapsamında oluşturulduğu takdirde firmaya prestij kazandırmaktadır.
  6. Son olarak, kağıt üretirken dikkat edilmesi gereken faktörlerden biri de Antetli kağıt basımı nın kalitesidir. Standart bir yazıcıdan çıkarılan antetli kağıdı kullanmak işletmeler için önemli bir hatadır. Sıklıkla meydana gelen bu durum şirketin kurumsal kimliğine zarar vermekte ve imajını olumsuz etkilemektedir. Yazıcının çıktısı düşük kalitede ve açık tonuyla dikkat çekiyor.
  7. Düşük baskı kalitesi, nakit ve tasarım süresi kaybına neden olur. Şirketin tasarımı ne kadar mükemmel olursa olsun, baskı kalitesi düşükse tüm bu çabalar boşa gidecektir. Antetli kağıt basımı özen gerektiren bir sorun olduğundan, tüketicilerine güven veren firmalarla çalışmak çok önemlidir.

Antetli kağıt tasarımı

Antetli kağıt örneği oluştururken dikkate alınması gereken birkaç temel bileşen vardır. Antetli kağıt baskı örneği için öncelikle firmanın kurumsal kimlik çalışmaları değerlendirilmelidir. Yeni bir kurumsal kimlik tasarımı için antetli kağıt örneği geliştirilecekse kuruluşun vizyonu, tarihi, felsefesi ve bakış açısı iyice incelenmeli ve kurumsal kimlik çalışması bir bütün olarak hazırlanmalıdır. Antetli kağıt baskı yapılmadan önce kurumsal kimlik araştırması yapılmalıdır.

Firma renkleri ve logosuna karar verildiğinde Antetli kağıt baskı örneği oluşturulur. Antetli kağıt örneği oluştururken logo, isim ve adres bilgilerinin orantılılığına dikkat etmek önemlidir.Logo çok büyükse ve adres bu oran için çok küçükse tasarım huzursuz olur. Resmi yazışmalarda kullanılan antetli kağıt tasarımlarının sadeliğine dikkat etmek önemlidir.

Antetli kağıt ölçüleri

Antetli kağıtlar, resmi yazışmalar için kullanılan kağıt parçalarıdır. Resmi yazışmalarda A4 antet kağıdı kullanılır. Sonuç olarak, Kuzey Amerika hariç, antetli kağıtlar A4 formatında yazdırılır. Antetli kağıt baskı 297 mm x 210 mm ölçülerindedir. İnç, Kuzey Amerika’da uzunluk birimi olduğundan, 8,5 inç x 11 inç ölçer.

Şirketin antetli kağıdı

Bu antetli kağıt örneğinde, stili basit ama içerik açısından biraz daha zengin olan yarı saydam bir metin var. Gözleri yormaz ama varlığını gösterir. Kağıda yarı saydam olarak yerleştirilen grafikler veya mesajlar firmayı tanıtmak için kullanılır. Bu maddelerin doğru oranlarda kullanılması çok önemlidir. Çünkü doğru şeffaflığa ayarlanamayan abartılı grafikler veya resimler antetli kağıtta çok görünür olabilir.

İşyeri Antetli kağıdı

Kurumsal yazı karakterlerinin esiri olan tasarımlardan biri de bu tarzda yapılmış a3 antetli kağıt veya a4 anteli kağıt örnekleridir. Tasarım, konsept, renk ve estetik seçimler açısından iyi olsa da, kurumsal kimlik logosu ve yazı tipinin yetersizliği nedeniyle oldukça kafa karıştırıcı görünüyor. Şu anda, tasarımın her yönünün ne kadar önemli olduğu açıktır. Antetli kağıt tasarımından önce görsel, yazı karakteri ve logo incelenmeli ve gerekli değişiklikler yapılmalıdır.

a4 antetli kağıt

Antetli kağıtlar oluşturmak için kelime işlemcileri kullanmak eskiden alışılmış bir şeydi. Ancak bugün durum değişti. Basit ve verimsiz görünen kelime işlemci tasarımlarını veya karakterlerini kimse sevmez!

Ankara matbaa, mükemmel kullanıma hazır örneklerin yanı sıra 1 milyondan fazla stok fotoğrafı, çizim ve simge sunar! Antetli kağıdınız ileride kullanmak üzere Ankara matbaacılık hesabınıza kaydedilir ve tasarımınızda istediğiniz zaman değişiklik yapmak için geri dönebilirsiniz veya İnstagram sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz

icon
icon3
icon
icon4
icon
Ezine-K Terzi Dikiş Tarihsiz Defter ürün resim

Bu Ürün Dikkatinizi Çekebilir!

Ezine-K Terzi Dikiş Tarihsiz Defter

Hemen Teklif İsteyin

×
Yardıma Mı İhtiyacınız Var?

Müşteri Hizmetleri Temsilcilerimi Size Destek Vermek İçin Hazır!

whatsapp icon